Soda oczyszczona – poznaj jej działanie!

Bez dwóch zdań można stwierdzić, że soda oczyszczona jest uniwersalnym produktem, który można znaleźć niemal w każdym polskim domu. To atrybut każdej prawdziwej gospodyni, która doskonale wie, że dodać można ją nie tylko do wypieków, ale i wykorzystać do celów leczniczych, czy podczas sprzątania domu. Sprawdź jakie jest zastosowanie sody oczyszczonej i wypróbuj te rozwiązania w praktyce!

Soda oczyszczona – nieoceniona pomoc w domowych porządkach!

Jeśli stawiasz na naturalne środki czyszczące, na pewno soda oczyszczona nie jest Ci obca. Jest to środek, który poradzi sobie z nawet najtrudniejszymi zabrudzeniami. Wystarczy, że połączysz wodę z sodą oczyszczoną, a otrzymasz płyn, którym możesz umyć każdą powierzchnię w Twoim domu – od szyb, po lustra, stoły, blat roboczy w kuchni, aż po podłogę w całym mieszkaniu. Soda oczyszczona zadba także o usunięcie nieprzyjemnych zapachów. Aby uzyskać taki efekt, powinieneś umieścić ją w piekarniku, lodówce, czy też dodać do gotujących się potraw.

Soda oczyszczona i jej zastosowanie w lecznictwie!

Lecznicze właściwości sody oczyszczonej sprawiają, że sprawdza się ona przy usuwaniu toksyn z organizmu, oczyszczaniu go oraz odkwaszaniu. Ponadto łagodzi ona ból po ukąszeniu owadów, przyspiesza proces gojenia się ran, jak również zmniejsza obrzęki. Jeśli w trakcie przeziębienia dokucza Ci ból gardła i kaszel powinieneś przygotować sobie płukankę z gorącej wody i sody oczyszczonej. Wtedy Twoje dolegliwości szybko miną.

Soda oczyszczona w kosmetyce!

Soda oczyszczona może być także składnikiem kosmetyków, zwłaszcza tych przeznaczonych dla skóry wrażliwej, problematycznej, na której często występują stany zapalne. Składnik ten pozytywnie wpływa na wygląd naszej skóry – wygładza ją i zmiękcza, dlatego warto dodawać ją do kąpieli lub wykorzystywać jako peeling. Z kolei, gdy Twoim problemem jest łupież, powinieneś dodać sodę oczyszczoną do szamponu, a skóra Twojej głowy zostanie szybko oczyszczona i odświeżona.

Inne zastosowania sody oczyszczonej!

Oprócz wskazanych wcześniej zastosować sody oczyszczonej, warto pamiętać także o następujących sposobach jej wykorzystania:

– jako dodatek do pasty do zębów, dzięki któremu można je wybielić,

– to idealny środek czyszczący do srebrnej biżuterii,

– soda oczyszczona w wodzie we flakonie z ciętymi kwiatami to recepta na przedłużenie ich świeżości i pięknego wyglądu,

– w połączeniu z octem świetnie sprawdza się przy udrożnianiu rur.

Czy spożycie sody wiąże się ze skutkami ubocznymi?

Jeśli zjesz zbyt dużą ilość sody, a do tego uczynisz to na pusty żołądek, musisz liczyć się z możliwością wystąpienia pewnych skutków ubocznych. Najczęściej są to objawy takie jak: wzdęcia, zaparcia, zawroty głowy, mdłości, nudności, wymioty, biegunka, czy wzmożone pragnienie. W ekstremalnych przypadkach soda oczyszczona może wywołać różne choroby układu pokarmowego.

Podsumowanie

Na podstawie powyższego zestawienia można jednoznacznie stwierdzić, że soda oczyszczona ma naprawdę szerokie właściwości, z których po prostu warto korzystać. Jest ona przydatna podczas domowych porządków, sprawdza się jako środek leczniczy, jak również ma swoje zastosowanie w kosmetyce. Jeśli dotąd te informacje były dla Ciebie całkowicie obce, teraz możesz je zapamiętać i wykorzystywać na co dzień w zależności od potrzeb.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *